Νέα & Aνακοινώσεις

Τρεις μαθητές από το σχολείο μας στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΕΠΑΛ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Σήμερα ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα των πανελλαδικών εξετάσεων για την εισαγωγή των μαθητών στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Με χαρά διαπιστώσαμε ότι τρεις μαθητές του σχολείου μας πέρασαν στην πρώτη σχολή της επιλογής τους, αυτό είναι αποτέλεσμα της σημαντικής προσπάθειας των μαθητών/τριών μας.

Οι διακρίσεις των μαθητών/τριων μας έχει ιδαίτερη βαρύτητα αν λάβουμε υπόψη ότι είναι ενήλικοι , εργαζόμενοι, άλλοι με παιδιά ,εγγόνια που αποφάσισαν κάποια στιγμή της ζωής τους να διεκδικήσουν μια σχολή.

Παρά τις αντιξοότητες από την εργασία, τις οικογενειακές υποχρεώσεις και το βραδινό ωράριο λειτουργίας του σχολείου μας (18:00-22:30)τα κατάφεραν και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.

Εύχομαι εγώ και όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου κάθε επιτυχία στην αρχόμενη επιστημονική και φοιτητική τους ζωή, «και να θυμούνται επίσης ότι η δίψα για μάθηση και η κατάκτηση της γνώσης δε σταματάει ποτέ»

ΒΑΡΔΗΣ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ