10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

«Ποτέ δεν είναι αργά», όχι μόνο για την επιστροφή στα θρανία αλλά και για γυμναστική! 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού η Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2023 και,  οι μαθήτριες Γ´ Τάξης Ειδικότητας B. Βρεφονηπιοκομίας, με την καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους Μαρίας Τσίρκα, κατασκεύασαν αυτή την όμορφη αφίσα για να μας το θυμίσουν! Μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας την μέρα αυτή, «το ρίξαμε» στην άθληση! Άλλοι επέλεξαν μπάσκετ, άλλοι ποδόσφαιρο, άλλοι χορό κι άλλοι περπάτημα στην πανέμορφη παραλία της πόλης!

Ένα είναι σίγουρο: ό,τι κι αν επέλεξε ο καθένας, στο τέλος της ημέρας νιώσαμε όλοι αναζωογονημένοι και συνειδητοποιήσαμε λίγο περισσότερο τη σπουδαία αξία της άθλησης στη ζωή μας!